FAQ

 

Co musisz wiedzieć

 

Musisz sobie zdać sprawę, że zaprojektowanie indywidualnie określonego wzoru to żmudny proces, który może trochę potrwać. To dużo bardziej czasochłonne niż samo tatuowanie! Dobór symboli, nadanie kształtu ramowego, wypełnienie, naszkicowanie, kolorowanie. To kilka etapów, na każdym masz prawo do wglądu i zmian.

To co nam wyjdzie „wspólnymi” siłami będziesz nosiła/nosił na skórze prawdopodobnie do końca życia. Tatuaż polinezyjski to dobry wybór, tym bardziej warto go zrobić rzetelnie!

 

Dlaczego tatuaż polinezyjski

 

Będzie tylko dla Ciebie. Zawiera określone symbole mogące określać nieskończenie wiele aspektów, cech, wydarzeń ;

Miłość, harmonię, wiarę, zmianę w życiu, ochronę, narodziny, śmierć, radość i wiele wiele innych.

W pewnym sensie to Ty będziesz musiał je personalizować i nadać im znaczenie.

Będziesz mógł go traktować jak coś  bardzo osobistego, amulet czy talizman czy też swojego rodzaju „przypominacz” o czymś.

Takie pisanie pamiętnika na swoim ciele – przynajmniej ja to tak traktuje.

 

Tatuaż polinezyjski

 

Tatuaż plemienny pochodzący z  rejonu  i okolic wysp Polinezji Francuskiej położonych na Oceanie Spokojnym wewnątrz trójkąta pomiędzy Hawajami, Nową Zelandią oraz Wyspą Wielkanocną.

Większe z nich to Tonga, Markizy, Tahiti, Samoa. Tradycją wśród ludności miejscowej było ozdabianie swojego ciała charakterystycznymi wzorami – tatuażami. Motywy tatuaży były zaczerpnięte z otaczającego świata; rośliny, zwierzęta, przedmioty a zdobienie nimi ciała odbywało się przy okazji jakiegoś szczególnego wydarzenia w życiu. Tatuaż był symbolem, amuletem ochronnym, wyznaczał hierarchię w społeczności.

Każda z wysp miała charakterystyczne wzory.  W dzisiejszych czasach gdy nastała moda na nowoczesny tatuaż polinezyjski zostały one trochę pomieszane, jednakże możliwe jest zaprojektowanie wzoru w konwencji charakterystycznej dla konkretnej wyspy.